Kiedy najczęściej rozbijamy ekran w smartfonie? - sprawdź TOP 5 sytuacji - Blog j-labs

Blog

Kiedy najczęściej rozbijamy ekran w smartfonie? - sprawdź TOP 5 sytuacji

04 Cze 2017


 

i porady, aby tego uniknąć.

Wystarczy tylko chwila nieuwagi i uups! -upadł. Na co dzień nasz serwis przyjmuje wiele uszkodzonych telefonów, a naprawa pękniętego ekranu jest jedną z naszych najczęstszych usług. Dlatego podajemy rozwiązania, które pomogą im zapobiegać.

 

1. SELFIE (NIE) IDEALNE

 

W nowej bluzce, w siłowni czy na tle zachwycającego widoku. Szybkie, spontaniczne wyjmowanie telefonu by zrobić autoportret może być niezwykle ryzykowne dla naszego smartfona :) Czasami nasza ręka wydaje się również być za krótka by zrobić idealne selfie a kiedy trzymamy telefon w koniuszkach palców skupiając się jednocześnie na stworzeniu idealnej pozy o awarie nie trudno :)

JAK TEMU ZAPOBIEC?

Radzimy wypróbować kijek selfie (tzw. selfie stick), który został stworzony specjalnie by zrobić idealne selfie na odległość. Uchwyty te posiadają wyprofilowane, bezpieczne mocowanie na Twojego smartfona. Osobiście rekomendujemy taki sefie stick, który ma wmontowany przycisk do robienia zdjęć na rączce, zamiast odrębnego pilota - nie musisz skupiać się na pilocie i pamiętać o baterii do niego :)

 

 

2. TELEFON VS SAMOCHÓD

 

Dla wielu z nas jazda samochodem to idealny czas by szybko sprawdzić pocztę, odpisać na zaległe smsy, sprawdzić fb i zrobić zdjęcie na instagrama :)  Równie szybko jak wykonujemy te czynności zaczynamy skupiać na czymś innym -drodze, rozmowie czy planie na dzisiejsze popołudnie zapominając jednocześnie o  smartfonie na naszych kolanach. Niestety niejednokrotnie boleśnie przypominamy sobie o nim kiedy leży już na betonowej posadzce pod naszym samochodem.

 

JAK TEMU ZAPOBIEC?

Wyznaczyć stałe miejsce dla naszego telefonu - może to być specjalny uchwyt montowany do szyby/kratki lub mata samoprzylepna na deskę rozdzielczą.

Rekomendujemy też wyrobienie w sobie nawyku sprawdzania gdzie znajduje się nasz telefon zanim jeszcze otworzymy drzwi - rozbity ekran powstający w wyniku  upadku to jedna z najczęstszych usterek w naszym serwisie

 

 

3. DZIECKO + TELEFON

Ze wszystkich sił staramy się dostarczyć naszym Maluchom różnorodnej rozrywki, dwoimy się, troimy czytamy liczne fora i poradniki jaka to zabawa będzie je najlepiej rozwijała w danym wieku po czym te wszystkie nasze cudowne pomysły jakoś bledną przy... smartfonie :) Z jakiegoś powodu, smartfony są dla nich wyjątkowo atrakcyjnymi obiektami, którymi wprost nie mogą się nacieszyć, dopóki nimi nie rzucą… Zwłaszcza małe dzieci uwielbiają rzucać i podnosić w kółko wiele razy, co oczywiście nie jest dobre dla telefonu.

JAK TEMU ZAPOBIEC?

Polecamy zapasowy, np. stary telefon przeznaczony specjalnie dla Twojego Malucha. Wiadomo dzieciaki są przebiegłe i czują, że nie jest on aż tak atrakcyjny dlatego w zależności od wieku i temperamentu naszej Pociechy czasami wystarczy zwykły telefon-zabawka, a czasami nie obejdzie się bez dotykowego smartfona :) Samo posiadane telefonu często zaspokaja jednak u najmłodszych potrzebę posiadania prawdziwego telefonu tak jak mama i tata mają.

ALE NIE OSZUKUJMY SIĘ NIE ZAWSZE DA SIĘ UNIKNĄĆ kontaktu Dziecka z naszym telefonem dlatego warto go dodatkowo zabezpieczyć - na samym dole przedstawiamy sposoby jak zrobić to najlepiej :)

 

4. IDZIEMY (ALBO JESZCZE LEPIEJ - BIEGNIEMY :)) I PROWADZIMY ROZMOWĘ 

Tak, niektórzy ludzie nie powinni chodzić i równocześnie rozmawiać przez telefon. Niezwykle łatwo o szturchnięcie przez przypadkowego przechodnia a za chwilę widok, którego nikt z nas nie chce! Niektórym nie potrzeba nawet dodatkowego przechodnia, wystarczy nierówna nawierzchnia :)

JAK TEMU ZAPOBIEC?

Spróbuj zestawu słuchawkowego Bluetooth. Uwolni on Twoje ręce i pozwoli nawiązywać połączenia nawet bez dotykania telefonu. Telefon pozostaje bezpiecznie w torbie lub kieszeni więc nie ma ryzyka, że  nam upadnie.

 

5. ZDENERWOWANIE WZIĘŁO GÓRĘ

To wcale nie taki rzadki przypadek jakby mogło się wydawać :)  Kłótnia z partnerem, problemy w pracy, zbyt dużo emocji, ułamek sekundy i po sprawie :) Nasz serwis widział wiele telefonów, które były przedmiotem uwalniania złości. Najczęściej wtedy telefon zalicza kilka poważnych usterek - pęknięty ekran, uszkodzony głośnik, mikrofon lub  płyta główna.

 

JAK TEMU ZAPOBIEC?

W tej dziedzinie niestety nie jesteśmy specjalistami, ale polecamy wziąć kilka głębokich oddechów. To naprawdę działa! A jeśli twoje zdenerwowanie sięga zenitu, może idź na krótki spacer. Po prostu idź.

 

6. ZWYKŁE, CODZIENNE UŻYTKOWANIE

 

Tak naprawdę upuszczenie telefonu może wystąpić zawsze i wszędzie, więc nigdy nie wiadomo, kiedy mamy być bardziej ostrożni. Każdy z nas wysyła przecież smsy robiąc jednocześnie coś innego, gra na telefonie lub reaguje nagle na pokazujące się powiadomienia z ulubionych aplikacji. Bez względu na przyczynę, efektem niefortunnego upadku często są uszkodzenia ekranu. Na szczęście można zminimalizować ryzyko uszkodzeń dobrze zabezpieczając naszego smartfona.

 

JAK ZATEM NAJLEPIEJ ZABEZPIECZYĆ TELEFON?

Mamy do wyboru kilka opcji. Znanym i popularnym sposobem pozwalającym ochronić telefon przed uszkodzeniami jest etui, rozsądnie byłoby wybrać z klapką osłaniającą ekran. Nie daje ono 100% gwarancji niezniszczalności, ale znacznie zminimalizuje ryzyko porysowań i uszkodzeń telefonu podczas upadku. Kłopot w tym, że nowoczesne smartfony są tak eleganckie i ładne, że nie chcemy ich zakrywać futerałami.

Co w zrobić w tej sytuacji? -Najważniejszym zadaniem jest ochronić ekran szkłem hartowanym, bo jest ono najskuteczniejszym sposobem na zabezpieczenie go przed zarysowaniami i innymi uszczerbkami. A gdy telefon upada szkło ma szansę zamortyzować to uderzenie i ochronić przed pęknięciem. Dla kompletnej ochrony polecamy silikonowe etui na tył tzw. nakładki. Dostępne są one  na rynku w niezliczonej ilości wzorów i kolorów, a co najważniejsze dzięki nim telefon nie wyślizguje się z rąk. Istnieją jeszcze mocniejsze obudowy typu Spigen, które może bardziej pogrubiają telefon ale za to są wytrzymałe i wstrząsoodporne. Takie pancerny case idealne są do ochrony telefonu w extremalnych warunkach.

Mając tak zabezpieczony telefon z tyłu i z przodu możemy być już znacznie bardziej spokojni o nasz telefon :) 

 

 Komu z Was zdarzyło się rozbić telefon? Jak do tego doszło ? :)